25.03.2024

Risoil Ukraine: «Експортний ринок трансформувався під впливом складних обставин»

Про тенденції у змінах топекспортерів української агропродукції розповів трейдер торгової компанії ТОВ «Рисоіл Україна» Тимур Шишлов під час онлайн дискусії у Trend and Hedge Club.

«Згідно з митною статистикою у неповний сезон 21/22 (з 1 липня до 24 лютого 2022 року) 70% експорту зернових, олійних, олії робили 12 компаній. Традиційно, як і роки до цього, мова була про мультинаціональні та топ дві українські компанії», — передусім зазначив Тимур Шишлов.

За його словами, якщо порівняти аналогічний період сезону 23/24, під час якого завдяки Силам оборони України у нас потужно працює експорт морем (з жовтня 2023), то ці ж 70% зробили 62 компанії.

«При цьому компанії, які у сезоні 21/22 робили 70%, у сезоні 23/24 роблять 30%, а решта в більшості нові гравці на експортному ринку, серед яких основу складають агрохолдинги й середні торгові компанії», — додав він.

Цей факт трейдер пояснює тим, що така трансформація є вимушеною.

«До повномасштабної війни усі ці компанії, що стали експортерами, переважно продавали товар на внутрішньому ринку, але нові умови змусили всіх трансформуватись. Драйвером став низький попит на закупівлю на внутрішньому ринку від минулих топів через ризик лімітів з початку повномасштабної війни, тимчасової відсутності експорту морем, і як наслідок — низька ціна на всю агропродукцію всередині країни.

Тож українці та український бізнес вкотре продемонстрували феноменальну здатність адаптуватись у надскладних умовах з метою виживання», — підсумував свій виступ Тимур Шишлов.

Risoil Ukraine принциповим у співпраці вважає взаємоповагу та розвиток. Зараз компанія експортує зернові та олійні культури, а також продукти їхнього перероблення до Європи, Далекої Азії та Північної Африки.