10.10.2022

Про важливість зернової ініціативи

 «До повномасштабної війни 90% продукції, якою ми торгуємо, відправлялось до Африки та Азії. Якщо коридор закриється під час сезону активних закупівель, там настане голод», — CEO компанії “Risoil Ukraine” Дмитро Мінов

 Торгова компанія “#Risoil Ukraine” не зупиняла свою роботу ані на день. На 24 лютого команда мала величезну відкриту позицію по всіх товарних категоріях та розпочаті проєкти з вкладеними інвестиціями.

 «Я дякую контрагентам, які себе повели гідно та професійно. Не в останню чергу така взаємодія дала нам змогу пройти цей складний етап», — зазначив Дмитро Мінов. Тоді компанія оперативно переорієнтувалася на нових покупців, використовуючи для цього Дунай, та розпочала вивезення машинами та баржами у Болгарію та Румунію для подальшої переробки та продажу. Завдання насправді не з простих: нові базиси постачання, умови роботи, контрагенти, спекулятивна логістика внутрішніх та зовнішніх операторів тощо.

«Ми залучили додаткове фінансування для підтримки роботи та додали трейд олійних культур на Європу, що дозволило «на моменті» пом’якшити негативний фінансовий ефект від реалізації довоєнних товарних стоків», — повідомив СЕО «Risoil Ukraine».

Запуск у серпні та реалізація Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування довели її надважливість для нас та продовольчої безпеки світу. «Якщо пряма пропозиція з нашої країни буде недостатньою у країнах Африки та Азії, то ціни на зерно суттєво зростуть. Щоб запобігти цьому та голоду там відповідно, зерновий коридор має працювати далі та безперебійно», — заявляє Дмитро Мінов.

ВВП країни, десятки галузей української економіки пов’язані з ефективним функціонуванням експорту агропродукції — напряму чи опосередковано. Дмитро Мінов нагадує, що зерновий коридор також балансує ринок фрахту, що дає можливість більше заробляти українському фермеру, а тобто — надію на наступну посівну.

Так, ситуація може змінюватись, але ми знаємо, що втілення запланованого групою компаній, як і перемога України — питання короткого часу.