18.05.2023

З любовʼю до України та своєї справи! Повідомляємо про запуск пірса

Повідомляємо про запуск пірса. Це — великий інвестиційний проєкт, який команда із залученням провідних фахівців активно реалізовувала з 2021 року.

Зроблено з любовʼю до України та своєї справи! 

Офіційно: група компаній Risoil повідомляє про повний запуск двостороннього пірса в порту Чорноморськ. Вартість будівництва, включно з унікальним технологічним обладнанням для перевалки олії та зернових склала 1,5 млрд грн (*за цінами 2021 року).

На підходах до пірсу за умовами першого в Україні договору про реалізацію взаємопов’язаних проєктів «Take or pay» між АМПУ та Рисоіл Терміналом проведено днопоглиблення.

Після введення в експлуатацію успішно протестована можливість працювати одночасно з різними видами вантажів з обох сторін гідротехнічної споруди, використовуючи стаціонарну суднонавантажувальну систему продуктивністю до 3000 тонн на годину. Крім нових експортних можливостей, передбачено приймання зернових з барж і суден різних типів.

«Наша ідея втілена у життя завдяки Силам оборони України та усім вам — сотням людей, які гідно виконували свою роботу, та висловлювали нам свою підтримку», — наголошують співзасновники Risoil Олександр Мінов і Шота Хаджишвілі.

Проведення великої зустрічі на 342 метрі пірсу біля навігаційного знаку планується після переможного завершення воєнного стану. На наше переконання, попри складну ситуацію, зокрема з експортом в українських портах Чорного моря, такі проєкти набули ще більш вагомого значення для розвитку галузі, збереження та збільшення робочих місць та, як наслідок, додаткових надходжень до бюджетів різних рівнів.

Тож вже сьогодні ми хочемо вкотре відзначити передусім кожного у великій та самовідданій команді Risoil!

А також тих (перелік нижче невичерпний), хто проєктував, монтував, консультував, супроводжував, затверджував, висвітлював, вчив і вчився разом із нами, команди та їх керівників:

— “ЧОРНОМОРНДІПРОЕКТ” в особі Сергія Никуліна за проєктування на наше замовлення гідротехнічної частини пірса і “ТІС- Гідротехніка” за її виконання;

— за професійну стійкість та пошук ідеальних будівельних рішень Еталон в особі Павла Кірова, групу компаній ADEPT GROUP в особі Івана Лук’янчука, С-Инжиниринг в особі Аннаєва Батира та всіх субпідрядників, які здійснювали монтаж під супроводом фахівців Рисоіл Терміналу;

— NEUERO в особі Андреаса Гінденбурга, АGI за виробництво та постачання останніх партій в умовах складної логістики високопродуктивного, безпечного для довкілля обладнання суднонавантажувальної системи;

— Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Адміністрація морських портів України/Ukrainian Sea Ports Authority в особі Олександра Кубракова за досвід укладання першого в Україні договору за принципом “Take or Pay”, проведення днопоглиблення, що стало історичною подією для порту Чорноморськ;

— Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні — Посла Швейцарії в Україні протягом 2019-2023 років пана Клода Вільда та керівника комерційного відділу пані Олену Гут за віру у важливість проєкта навіть ще до першої забитої палі. Сподіваємось, безумовно, на знайомство та позитивне продовження комунікації також з паном Феліксом Бауманном, який очолив дипломатичне представництво цього року;

— за взаємодію в окремих аспектах реалізації проєкту Одеську обласну державну адміністрацію, Чорноморську міську раду;

— за рішучість та звʼязок 24/7 Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів на чолі з пані Галина Янченко та всю її команду, а також за підтримку профільні організації — American Chamber of Commerce in Ukraine, Рада бізнес-омбудсмена, European Business Association, Ukraine Invest.

— українські та іноземні медіа, які протягом цих років розповідають своїй аудиторії про цей унікальний проект;

… і багато-багато інших.Дякуємо!