Судновантажний комлекс, обраний для двостороннього пірса в порту Чорноморськ, не має аналогів в Україні. Його облаштування стане одним із найближчих етапів комплексної реалізації інвестиційного проєкту.
Як це буде відбуватися, обговорили під час робочої зустрічі керівництво Risoil і компанії-постачальника Neuero Industrietechnik.
«Для акціонерів Risoil — Олександра Мінова і Шоти Хаджишвілі — принципово використовувати технології з мінімальним впливом на довкілля. Neuero Industrietechnik виграла тендер, якому передував ретельний аналіз ринку і наявних пропозицій», — повідомив генеральний директор групи терміналів Risoil Євген Садовий.
Технічний директор «Рисоіл Терміналу» Сергій Стояно додав, що суднонавантажувач Neuero SL1000 раніше був встановлений на причалі № 11. «Досвід експлуатації продемонстрував надійність і безпечність цієї техніки», — заявляє він.
Отже, попереду – постачання устаткування та організація монтажних робіт.
«Ми вражені темпами будівництва пірсу. Тим, наскільки просунулись роботи за такий короткий час», — зазначив виконавчий директор Neuero Industrietechnik Андреас Хінденбург, який спільно з комерційним директором компанії «МХМ Україна» Сергієм Салкуцаном здійснив виїзд на місце будівництва.
Стаціонарна судновантажна система складатиметься з трьох веж і шести стріл, здатних приймати два потоки зерна по 1500 тонн/годину і відвантажувати їх у різних комбінаціях. Крім цього, у комплексі передбачено приймання зерна з води — барж і каботажних суден. Так, «Рисоіл Термінал» додатково знизить навантаження з автомобільних і залізничних шляхів та водночас збільшить вантажопотік.
Екологічну складову забезпечують пилоприбивні головки, встановлені на стрілах, і те, що всі місця пересипу зерна ізольовані та аспіруються.
Нагадаємо, будівництво двостороннього пірса Risoil розпочав у середині квітня 2021 року. Наразі повністю завершено занурення пай і триває монтаж галереї для навантаження зернових.

